ایسکانیوز: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری از کندی عملیات اجرایی بزرگراه اهر- تبریز انتقاد کرد.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی
به گزارش روز شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز "غلامحسین مسعودی ریحان با اشاره به اینکه در سالجاری و در 7 ماه گذشته بیش از 88 نفر در این جاده براثر تصادفات ناگوار کشته شده اند . تسریع در اجرای این بزرگراه را بسیار ضروری برشمرد و از معاون پارلمانی رئیس جمهوری خواست با تشکیل ستادی ویژه مشکلات این پروژه بررسی و دستورات لازم صادر نمایند.

وی همچنین با اشاره به مصوبات سفر سوم ریاست جمهوری درخصوص آزاد راه تبریز- اهر – باکو اجرایی شدن این پروژه بزرگ ملی را موجب رونق منطقه ارسباران، توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه و از بن بست خارج شدن آن اعلام کرد. و با اشاره به سیاستهای محرومیت زدایی دولت، تحقق این امر را از خواسته های اساسی اهالی منطقه ارسباران ذکر کرد.

وی همچنین یکی از موانع موجود در توسعه شهرستان اهر را فقدان طرح های تولیدی و صنعتی اشتغالزا اعلام کرد و اصل 44 قانون اساسی را نعمت برای کلانشهرها در جهت جذب سرمایه گذاری و مشکلی برای مناطق محروم و شهرهای کوچک عنوان کرد. و افزود: دولت باید با اختصاص تسهیلات ویژه برای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته زمینه ترغیب سرمایه گذاران را به این مناطق فراهم نماید که اگر این امر محقق نشود در آینده در بخش اشتغال و سرمایه گذاری با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین ایجاد رشته داروسازی در دانشگاه آزاد اسلامی اهر و اخذ مجوز راه اندازی این رشته و تبدیل آموزشکده کشاورزی به دانشکده و احیاء دوباره دانشکده پرستاری را از نیازهای ضروری شهرستان اهر اعلام کرد و خواستار توجه ویژه مسئولین امر در این زمینه شد.

وی در پایان از دیگر خواسته های اهالی شریف شهرستان های اهر و هریس را انتزاع حوزه انتخابیه اهر و هریس عنوان کرد و خواستار حل مشکل اهالی این منطقه دراین زمینه شد.

نماینده مردم اهر و هریس همچنین پیشنهاد داد حوزه انتخابیه هریس از شهرستان اهر منتزع و به تبریز ملحق شود و بجای آن بخش هوراند که در تشکیلات اداری جزء شهرستان اهر و در انتخابات مجلس جزء کلیبر می باشد به شهرستان اهر الحاق شود.
نوشته شده توسط روابط عمومي فرمانداري اهر  | لینک ثابت |